Üniversite yıllarımda sosyal medya olmadığı için çoğu zaman şükretmişimdir. Komik olduğunu düşündüğüm şakalar, fotoğraflar ve videolar İnternette yer edinmediği için ziyadesiyle mutluyum. Ancak bazı anlar var ki keşke sosyal medyada paylaşabilseydim. Bunlardan biri Cumhuriyetimizin yetmiş beşinci yılı kutlamalarına ait olanlar. Gösteriler, konserler, hatıra ürünleri… Zor zamanlardan geçtiğimiz bu dönemde ise sosyal medyaya sahip olsak da layığıyla planlayamadığımız etkinliklerimiz ile yüzüncü yılımızı kutluyoruz! 

Geçen yirmi beş yılda web; katılımcı, paylaşımcı ve merkeziyetsiz bir sürüme evrilirken ülkemiz için dileğimiz insanımızın en iyi altyapıya sahip, özgür İnternet erişimine sahip olmasıdır. İnternet Teknolojileri Derneği olarak da bu amaç için çalışmalarımız devam edecektir.  

Bize Cumhuriyeti armağan eden Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Her geçen gün ne kadar da zamanın ilerisinde hareket ettiklerine şahit oluyor, minnetimiz daha da artıyor.  

Daha aydınlık ve müreffeh yarınlar için Cumhuriyete sahip çıkmaya devam edeceğiz.  

İnternet yaşamdır! 

Serra Çelik 

İnternet Teknolojileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Kategori: